Заклад дошкільної освіти "Сонечко"
село Залізнячка, Черкаська область

Річний звіт про діяльність закладу освіти

 

Звіт

директора

Залізняцького ЗДО (ясла-садок) «Сонечко»

Перевозчикової Оксани Вікторівни

перед колективом та громадськістю за підсумками

 2023-2024 навчального року

 

        Даний звіт підготовлено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. №55 та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю». З метою забезпечення прозорості, відкритості і демократичності управління закладом дошкільної освіти.

   Залізняцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» Єрківської селищної ради Черкаської області знаходиться за адресою: 20505

вул, Залізняка, 39,с.Залізнячка, Звенигородський р-н, Черкаська обл.

e-mail- sadiksonechko2@gmail.com сайт:  zlz.dytsadok.org.ua

   Працює з 2009 року. Проєктна потужність закладу: 50 місць, розрахований на 1 різновікову групу. В даний час заклад  відвідує 13 дитини віком від 2-х до 6 років.

   Набір дітей до закладу здійснюється відповідно до черги електронної реєстрації з врахуванням пільгових категорій дітей. Сьогодні заклад забезпечує дошкільним вихованням 100% дітей села.

 

 

АНАЛІЗ ПЕДАГОГІЧНОГО СКЛАДУ

   В ЗДО працює 2 педагогічних працівника,  а саме: 1 директор,вихователь .  

1вихователь.

Фото без опису  Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту» ст.31 п.3, директор приймає і звільняє з посади педагогів і інших працівників. На педагогічні посади приймаються особи, які мають відповідну вищу /повну, базову, не повну/ педагогічну освіту. Добір кадрів здійснюється з урахуванням фахової освіти. Обов’язкове володіння українською мовою.

    Основними завданнями роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти були:

 

  1. Формувати соціально-громадянську компетентність, патріотичні почуття шляхом використання інноваційних технологій, розвитку зв'язного мовлення, прозових та поетичних творів сучасних авторів, кращих зразків малих фольклорних жанрів.
  2. Формування стресостійкості, рухової та здоров’язбережувальної компетентностей дошкільнят через впровадження в освітній процес інноваційних здоров’язбережувальних  технологій.

       Основними документами, які визначають критерії якості дошкільної освіти, є Базовий компонент дошкільної освіти, Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Я у світі» (нова редакція), що розкриває зміст його реалізації в кожному віковому періоді розвитку дошкільника.

   Планування роботи ЗДО «Сонечко» на 2023-2024 навчальний рік здійснювалось згідно схваленого начальником відділу освіти  плану роботи. Окрім цього, директор, вихователі  здійснювали перспективне та календарне планування освітньої роботи. Контроль за виконанням плану здійснювався щотижня.

Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація педагогів, яка здійснюється у відповідності до чинного законодавства, Положення про атестацію педагогічних працівників. В 2024році атестацію пройшла директор, вихователь Перевозчикова О.В

       Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності педагогів.

Методична робота в закладі здійснюється у відповідності до:

 • державних директивних документів про освіту, що регламентують і визначають основні напрямки та зміст освітньої роботи з дітьми (Закон України «Про дошкільну освіту», Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), «Типове положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу» (наказ Міністерства освіти і науки України від 09.11.2010 р. № 1070), Положення про організацію методичної роботи);

• науково-педагогічних досліджень, що стосуються питань методичної роботи з педагогами;

• інформації про перспективний педагогічний досвід, новітні технології навчання та виховання дошкільників;

• інструктивно-методичних матеріалів з питань організації методичної роботи, удосконалення освітнього процесу, напрямків діяльності педагогів;

 • навчальних планів, програм, посібників, методичних рекомендацій, новинок психолого-педагогічної літератури.

З педагогічними кадрами методична робота будується на принципах доступності, індивідуалізації, диференціації, безперервності та спрямована на:

•    реалізацію завдань закладу на 2023-2024 н. р.;

•    підвищення якості освітнього процесу

•    удосконалення професійної майстерності, психолого-педагогічної культури педагогів;

•    розширення професійного світогляду педагогічних працівників, систематичне інформування педагогів щодо інновацій у галузі дошкільної освіти;

•    виявлення, вивчення, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду з метою його застосування в освітньому процесі;

•    надання консультативної  та практичної допомоги педагогічним працівникам щодо організації освітнього процесу;

•    розроблення методичних рекомендацій, зразків дидактичних ігор і вправ, розвивальних посібників з різних видів роботи з дітьми;

 

Педагогічні працівники проінформовані про сучасні форми та методи професійного самовдосконалення та використовують онлайн-платформи «Prometheus», «НаУрок», «Всеосвіта» для професійного росту.

 

   У  закладі було проведено:

  • оперативний контроль:
  • доцільність зонування  предметно- ігрового середовища;
  • ведення ділової документації педагогами;
  • готовність педагогів до робочого дня;
  • проведення режимних моментів;
  • організація освітнього процесу;
  • дотримання правил безпеки життєдіяльності;

 

  • фронтальний контроль:
  • «Про стан роботи зі створення безпечного освітнього середовища як ресурсу збереження психологічного здоров’я та фізичної безпеки учасників освітнього процесу»;

  

ДІТИ

 Важливим аспектом в оновленні освітнього процесу ЗДО є застосування таких форм роботи як тематичні тижні та дні.

      Традиційно у жовтні та квітні проходить Тиждень безпеки дитини, метою якого є поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій. Також педагоги провели просвітницьку роботу з батьками з формування активної позиції дитини щодо власної безпеки.

     З метою залучення дітей до вивчення та дотримання правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях, заміських дорогах,  проведений Тиждень безпеки дорожнього руху: «Руху правила єдині – поважати їх повинні!».

   Цікавим було проведення Тижня Толерантності, в ході якого діти навчались толерантного ставлення до своїх друзів, визначали, що кожен має особливості, з якими варто рахуватися під час спільної діяльності.

  Метою тематичного Тижня здоров’я «Здоров’я - найцінніший скарб» було формування у вихованців свідомого та дбайливого ставлення до свого життя та здоров’я, виховання та розвиток навичок здорового способу життя, привернення уваги батьків до питань фізичного розвитку та валеологічного виховання дошкільнят.

   З нагоди дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Шевченка був проведений Шевченківський тиждень «Співець українського народу». Педагоги  провели тематичні заняття по ознайомленню із творчістю та життям, тематичні бесіди, читання, виставки, обговорення та вивчення з дітьми віршів, малювали малюнки за прочитаними творами.

 Вже традицією стало проведення в садку тематичних занять : День Соборності України, День єднання, Міжнародний день рідної мови, день вишиванки, день захисту дітей та багато інших.

      Cамовираження особистості дитини яскраво проявляється при проведенні свят «Осінь в гості завітала», «Зимові візерунки»,  «Фольклорні вечорниці», «Як зима з весною зустрічались», «Мамин день»,    

У нашому закладі вже стало традицією кожен рік проводити виставку поробок із природного та покидькового матеріалу, виготовлених руками батьків та вихованців.  У жовтні відбулась виставка «Дивовижна фантазія осені»,

  

Робота з родинами

Важливою складовою успішної роботи  закладу щодо реалізації пріоритетних завдань є співпраця колективу з батьківською громадою.

Педагогічним колективом створено всі умови для максимального задоволення запитів батьків вихованців щодо їх виховання та навчання.

      Головним пріоритетом у практиці роботи ЗДО на сучасному етапі стала  співпраця з родинами вихованців. Педагогічний колектив сприяє підвищенню педагогічної та психологічної компетентності батьків, залучає їх до активної участі у роботі закладу та групи, покращенню розвивального та ігрового середовища. Моніторинг взаємодії дитячого садка і сім’ї полягає у складанні соціального паспорту сім’ї, вивченні виховної системи в сімї

Важливим аспектом є впровадження дистанційних форм спілкування через сайт ЗДО, використання  мобільних додат ків Viber.

Головним пріоритетом у діяльності дошкільного закладу є збереження життя і здоров'я маленьких вихованців. Тож у період воєнного стану було нагальним облаштування безпечного освітнього простору. Облаштоване укриття забезпечує дошкільників всім необхідним під час повітряної тривоги.

   

  Відповідно до пункту 3.4 Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), затверджених наказом Мінагрополітики від 01.10.2012 №590 в ЗДО впроваджено систему НАССР.

Харчування дітей протягом навчального року не завжди відповідало встановленим грошовим нормам.

Вартість харчування  становить 45.00 гривень на одну з яких 20грн сплачують батьки, решту коштів сплачує виконавчий комітет Єрківської селищної ради. Діти пільгових категорій згідно з розпорядженням ВК Єрківської селищної ради харчується безкоштовно.

.

                        Робота з батьками та соціальний захист

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним із головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім’єю.

Протягом року проводилася робота з соціально незахищеними сім’ями: щомісяця уточнювалися списки сімей пільгових категорій, проводи сімей, надавалися пільги в ЗДО щодо безкоштовного харчування  або часткової оплати за харчування в закладі. Створено банк даних дітей пільгових категорій. За  потреби поновлювався соціальний паспорт.

 

  У батьківських куточках, а згодом і на сторінках та групах у соціальних мережах, вихователі систематично розміщували інформацію різноманітної тематики про розвиток, виховання та навчання малюків дошкільного віку; ознайомлення з ефективними  методами та прийомами формування у дошкільників різних форм активності. Педагоги постійно залучали батьків вихованців брати активну участь у житті групи, дитячого садка. Особливу увагу приділяли індивідуальним формам роботи з батьками. Результатом такої діяльності стало зростання авторитету педагогів серед батьків, встановлення міцних, емоційно-позитивних, доброзичливих стосунків з родинами.

 

 

З В І Т

ДИРЕКТОРА Залізняцького закладу дошкільноъ освіти (ясла-садок) «Сонечко» Єрківської селищної ради Черкаської області

ПЕРЕВОЗЧИКОВОЇ ОКСАНИ ВІКТОРІВНИ

ПО ПІДСУМКАМ РОБОТИ ЗА 2021 - 2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу

Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178, Положення про

дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і

демократичної державно-громадської системи управління освітою,

поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і

виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики

управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах

взаємоповаги та позитивної мотивації я, Перевозчикова Оксана Вікторівна маю середню спеціальну освіту за фахом дошкільне виховання (молодший спеціаліст)

 Педагогічний стаж роботи 20років, на посаді директора 5років,

звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2021-2022 навчальний рік.

1. Організаційно-правові засади діяльності дошкільного навчального закладу

Залізняцького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» Єрківської селищної ради Черкаської області, який входить до складу Єрківської ТГ

Дошкільний заклад розташований за адресою: Черкаська обл., Звенигородський р-н,с. Залізнячка, вул.. Залізняка,39.

Важливим аспектом функціонування дошкільного закладу є стан

приміщення, території, групових кімнат. Територія закладу і розташовані на

ній приміщення відповідають санітарним нормам, загальна

площа будівлі складає 494 кв. м, площа земельної ділянки 4487кв.м.

Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України:

Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про

дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад,

Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах,

Санітарного регламенту, Статуту ЗДО , Колективного договору та інших

розпорядчих документів.

Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації

права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового

компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього

процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Діяльність керівника дошкільного закладу направлена на вирішення освітніх,

методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань,

які виникають у процесі діяльності ЗДО.

2. Склад вихованців:

ЗДО має типове приміщення.

Проектна потужність закладу – 50 дітей.

У дошкільному закладі 2021/2022 н.р.функціонувала 1 різновікова група

Відвідувало 18 дітей, віком від 2-х до 6років

Заклад дошкільної освіти україномовний.

Режим роботи закладу з 07.30-18.00.

 Група  укомплектована згідно програмових та санітарно – гігієнічних

вимог. ЗДО ігрову кімнату, спальню,роздягальню,внутрішній туалет, харчоблок, їдальню, кімнату для індивідуального навчання, кабінету директора, технічні приміщення, ігровий та спортивний майданчики

Середньомісячне відвідування до 24.02.2022 року складає 70-75%.

2. Кадрове забезпечення

В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на

забезпечення закладу кадрами.

Трудовий колектив налічує 6 працівників.

Із них : 2 – педагогічні працівники;

4 – технічний персонал .

Педагогічний процес у ЗДО забезпечують 2 кваліфікованих спеціалісти.

 

Логін: *

Пароль: *